Apartment House - okolie ubytovania

Mesto Brezno je významné vďaka svojej kultúrnej tradícií a kultúrnym pamiatkam. Medzi najznámejšie patria Zvonica na námestí, Rimskokatolícky kostol, Horehronské múzeum, Synagóga a iné.
Príroda
Brezno a jeho okolie očarí nadšencov turistiky a prívržencov naturálnej prírody. Možné sú výlety do neďalekej obce Čierny Balog, konkrétne Lesnícky skanzen, Dobročský prales ale taktiež môžete absolvovať jazdu Čiernohronskou železničkou. Zaujímavé môžu byť pre Vás aj výlety do Nízkych Tatier. Túra na Ďumbier alebo Kráľovú hoľu môže byť nezabudnuteľným zážitkom. Krásna príroda Vás očarí aj na Táloch, kde môžete vyskúśat najlepšie slovenské golfové ihrisko. V zime sa u nás nudiť taktiež určite nebudete. Brezno a okolie je známe svojími lyžiarskými strediskami, presnejšie na Mýte pod Ďumbierom, Táloch alebo Chopku.
Reštauračné zariadenia
Možnosti stravovania sú rôzne. Veľký výber reštauraćných zaridení Vám ponúkajú reštaurácie: Elf, Alžbetka, pizzérie Barbaricum, Italy, Piccolo, Mon-ami. V meste nájdete aj menšie śpecíalne reštaurácie ako Stodola, Ázijská, poprípade fast foody Doner-kebap alebo bagetérie Grand paradiso a Eldorado.
Nočný život
Na svoje si prídu aj milovníci nočného života a diskoték. V Brezne sa môžeme pýšiť jednou z najlepších diskoték v miestnom Sirius clube. Večerným a nočným životom žije takmer celé mesto. Krčmy, reštaurácie a fast foody majú v piatky a soboty otvorené ďaleko dlhšie ako obvikle.